skip to Main Content
+90 (228) 212 44 58 bilecik@bileciksmmmo.org.tr

Değerli Meslektaşlarım,

13  Haziran  1989  tarihinde  Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik meslekleri  yasal statüsüne kavuşmuştur.

Geçen bu süre içerisinde meslek  mensuplarımız, ülke ekonomisinin gelişimi için büyük bir özveriyle çalışmış,  ürettiği  değeri  toplumla  paylaşmış,  işletmeler  ile  devlet  arasında  bağ oluşturarak, işletmelerin güven veren danışmanları oldular.

Teknolojinin hızlı gelişimine her zaman ve her koşulda en hızlı şekilde ayak uyduran Mali Müşavirler, tüketim ekonomisinden, döngüsel ekonomiye geçişte ve sürdürülebilirliğin sağlanmasında kilit bir rol üstlenmektedirler.

Meslek  camiamız,  ülkemizde  ve  dünyadaki  tüm  gelişmeleri her zaman yakından  izleyerek, yapıcı görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmıştır. 1989 yılında umutla, bugün gururla, gelecekte gelişerek var olacak mesleğimizin yasal  statüye  kavuşmasının  33. yıl  dönümünü dolayısıyla  mesleğin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere gönülden teşekkür ederiz

Sevgi ve saygılarımla,
Ertuğrul Açıkgöz
Başkan

Back To Top