skip to Main Content
+90 (228) 212 44 58 bilecik@bileciksmmmo.org.tr

Değerli Meslektaşlarım,

Kötü günleri geride bıraktığımız ve yavaş yavaş da  yeni normale dönmeye başladığımız bu günlerde, öğrendigimiz en büyük gerçeklik; pandemi dönemindeki uygulamaların bir kısmının artık hayatımızın bir parçası olmaya başlayacağıdır. Pandemi süresi içerisinde  Tüm sağlık çalışanlarına gönülden teşekkürler.

Mayıs ayındaki sokağa çIkma yasaklarından meslek mensuplarımız muaf tutulmuşlardır. Pandemi süreci, mesleğimizin ve meslektaşımızın toplum için ne kadar önemli olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldu. Ülke ekonomisinin adete temel taşı olduğumuz bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Covid-19 pandemisi’nin neden olduğu benzeri görülmemiş bu sürecin, muhasebe ve denetimin alanında faaliyet gösteren meslek mensuplarımız da dahil olmak üzere dünyadaki çoğu meslek üzerinde etkileri olmuştur. Hükümetler tarafından virüsün yayılmasını kontrol etmek için zorunlu kısıtlamalar, sokağa çıkma kısıtlamaları ve iş yeri kapatma önlemleri alındığından bireyler mümkün olduğunca evden çalişmak zorunda kaldılar. Meslektaşlarımız da; mükelleflerine, bankalara, vergi dairelerine hatta kendi ofislerine bile gidemeden çalişmalarının büyük bir kısmını uzaktan tamamlamak zorunda kaldılar.

Bütün bu zorluklara olumlu yönde bakacak olursak; son yıllardaki dijital dönüşüm uygulamaları sayesinde; Mali müşavirler için muhasebe ve denetim alanında çalişan meslektaşlarımızın daha dijital olmaları gerektiğinin farkında olmaları ve diğer sektörlere göre teknolojik yatırım meslek mensuplarının yeni koşullara nispeten daha hızlı adapte olmasını sağlamıştır.

Sempozyumlarımıza, panellerimize, toplantılarımıza konu olan dijitalleşme, belki de beklentilerimizin de ötesinde çok daha hızlı ve kaçınılmaz bir şekilde iş hayatlarımıza girmiş oldu.

Haziran ayının mesleğimiz açısından çok büyük bir önemi bulunuyor. 1 Haziran 1989 yılında kabul edilen Meslek Yasamız, 13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak hayata geçmiştir. Mesleğimizin yasal statüsünü kazanmasının 31.inci yılında; Meslek Yasamızın Yasalaşmasında emeği geçenlere gönül dolusu teşekkür ederiz. Çeyrek aşırı çoktan geçiren Mesleğimiz ve Odalarımız bunca yıl içerisinde çok yol kat etti. Sayımız artık yüz binleri geçmiş durumda. Mesleki sorumluluğumuzun bilincinde geleceğe güvenli adımlarla yürümeye hep birlikte devam edeceğiz.

Bu vesile ile Tüm meslektaşlarımızın  Babalar Günümüzü kutlar,Bilecik SMMMO  olarak, yaz döneminde meslektaşlarımıza ve stajyerlerimize başarılı, sağlıklı ve mutluluk dolu günler dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,
Ertuğrul Açıkgöz
Başkan

Back To Top